wyposażenie łazienek / o nas / o firmie / historia firma

Historia firmyÓsemka Internet Media powstała w 1992 roku. Początki istnienia naszej firmy nierozerwalnie łączą się z rozwojem Internetu w Polsce i tworzeniem społeczeństwa wirtualnego. Rośliśmy wraz z pokoleniem "sieciowców".


W styczniu 2002 roku rozpoczęło swą działalność www.friko.pl, nasz pierwszy serwis oferujący darmowy hosting. Z każdym miesiącem notowaliśmy coraz większą liczbę nowych użytkowników friko.pl, coraz więcej internautów doceniało sprawność naszego działania i dobre serwery - zupełnie za darmo. Z myślą o nich powstało Radio Friko oraz drugi z naszych serwisów za.pl. Odtąd już nikt nie miał wątpliwości, że hosting w Ósemka Internet Media jest ZA.pl, FRIKO.pl i od stycznia 2007r. - W8W.pl.


Świadcząc darmowe usługi hostingowe na serwerach friko.pl, za.pl oraz w8w.pl, staliśmy się skuteczną alternatywą dla płatnego hostingu wyrastając jednocześnie na jedną z najlepszych firm freehostingowych w Polsce.


1 października 2005r. w sieci pojawił się nasz najnowszy serwis - Ósemka.pl Portal Aktywnych Internautów (www.osemka.pl).


Naszym zamiarem było skumulowanie wszystkich odrębnych działań w jednym miejscu, w którym każdy odnalazłby to czego poszukuje. Chcieliśmy udostępnić miejsca do spotkań, pracy, zabawy oraz stworzenia możliwość kreatywności, w sposób który spełniłby Państwa oczekiwania.


W trakcie przemian nie porzuciliśmy zasady darmowego świadczenia usług - rejestracja w osemka.pl jest całkowicie bezpłatna i prosta - wystarczy podać swój adres mailowy.


W styczniu 2007r. nasze serwisy liczyły ponad 4,5 miliona działających stron, które odwiedziło odpowiednio wg. badania Megapanel PBI/Gemius prawie 3 miliony użytkowników, generując 30 mln odsłon.


W październiku 2007 roku rozpoczęliśmy pracę nad nowym projektem – miastowmik.pl. Miastownik.pl to grupa 335 powiązanych ze sobą stron wszystkich miast powiatowych w Polsce. Celem projektu jest stworzenie portali miejskich dla aktywnych internautów, gdzie użytkownicy znajdą najnowsze wiadomości z miasta, regionu i całego kraju, sprawdzą zbliżające się wydarzenia, poszukają pracy.


Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania, kreatywni oraz skuteczni w osiąganiu wyznaczonych celów gwarantujemy, że jeszcze nie raz sterta.pl zadziwi innowacjami w polskim Internecie.
Polityka Prywatnosci |

Historia firmy