wyposażenie łazienek / male lazienki / na poddaszu

Łazienka na poddaszu
Łazienka usytuowana na poddaszu to często konieczność wynikająca z małego mieszkania, zamieszkiwania ostatniego piętra budynku, posiadania domu piętrowego lub nierzadko gustu właściciela. Pomieszczenia ze skośnymi ścianami znajdują wielu zwolenników, którzy szukają w nich charakteru, ciepłego klimatu i unikalnych możliwości aranżacji wnętrza.

Poddasza zagospodarowane na mieszkania to najczęściej pomieszczenia małe, w których dodatkowo znajdują się belki będące częścią konstrukcji domu. Właściciele zmuszeni są więc planować urządzanie wnętrza łazienki na małej powierzchni, rzadko kiedy spotkać tu można kabinę prysznicową, oczywiście ze względu na brak miejsca. Bardzo dobrze prezentuję się w tego typu łazienkach wanny, szczególnie narożne, zajmujące mniejszą powierzchnię ścian.

W każdej łazience istotną rolę odgrywa prawidłowa wentylacja, z którą często problemy mają mieszkańcy bloków. Duże znaczenie mają więc okna. Mieszkania miejskie, znajdujące się w blokach najczęściej są ich pozbawione. Atutem łazienek na poddaszu jest fakt, iż z łatwością można w nich zamontować ona dachowe, które nie tylko spełnia funkcje wentylacji, ale także dodatkowo nadadzą pomieszczeniu charakteru. Dodatkową ozdobą są rolety, których wzornictwo jest aktualnie nieograniczone.


Polityka Prywatnosci |

Łazienka na poddaszu